Zdrowa Kuchnia

Nasza placówka będzie korzystać z usług profesjonalnej firmy cateringowej, specjalizującej się w przygotowywaniu zdrowych, różnorodnych posiłków dostosowanych do indywidualnych  potrzeb najmłodszych. Chcemy, aby dzieci w naszej placówce uczyły się zdrowych nawyków żywieniowych, dlatego w naszym jadłospisie znajdzie się dużo warzyw i owoców. Będziemy dostosowywać posiłki do alergii i nietolerancji pokarmowych oferując m.in. dietę bezglutenową,  bezmleczną lub wegetariańską.

Nad  menu czuwa licencjonowana dietetyczka pediatryczna, dlatego serwowane posiłki są zbilansowane, smaczne i interesujące dla dzieci. Łączone są znane im z domów, tradycyjne smaki z kuchnią bogatą w mikroelementy i witaminy niezbędne dla prawidłowego rozwoju.

Ponadto celem poszerzania wiedzy z zakresu zdrowego żywienia będziemy organizować w naszej placówce:

• kwartalne spotkanie z dietetyczką, połączone z warsztatami dla dzieci i rodziców;
  • dni tematyczne np. dzień włoski, oraz okołoświąteczne;
  • konsultacje dla rodziców z zakresu odżywiania.

Pliki do pobrania: